Vraaggerichte Kennisagenda Gehandicaptensector van start
Welke kennis missen onderzoekers, cliënten, aanbieders en beleidsmakers in de gehandicaptenzorg? Wat weten ze wel en wat behoeft verspreiding? Op basis van de antwoorden stellen VGN, MEE Nederland, Vilans en ZonMw hun kennisagenda op met onderwerpen voor de komende jaren. De presentatie van de agenda is op 2 december 2011 op het congres ‘Focus op onderzoek’.
‘Deze vraaggerichte kennisagenda’, licht Marion Kersten van VGN toe, ‘sluit aan bij de behoefte in het veld, bij de relevante (maatschappelijke) ontwikkelingen en de stand van de kennis. Dat is ook in lijn met ons samenwerkingsconvenant. Dat we samen kennis ontwikkelen en verspreiden in de gehandicaptensector.’
Resultaten quick scan
Allereerst brengt een quick scan door Kalliope Consult de aanwezige kennis en de kennis die het veld mist in kaart. Daarna bespreken vertegenwoordigers van cliënten, onderzoekers, aanbieders en beleidsmakers de uitkomsten van de quick scan. Deze vormen de opmaat voor prioriteiten in de ontwikkeling van nieuwe kennis en toepassing van bestaande kennis.
De kennisagenda stimuleert ook de verspreiding, toepassing en borging van onderzoeksresultaten en het versterkt de kennisinfrastructuur in de sector.
