Naar hoofdinhoud

Webinar | Signaleren en behandelen van pijn bij mensen met een verstandelijke beperking

Datum/tijd

Dinsdag 20 juni 2023 van 11.00 uur tot 13.00 uur

Kosten

€ 99,00

Mevrouw Pieterse zit slecht in haar vel, ze is somber en is minder actief. Ik twijfel of ze pijn heeft, want ze loopt ook moeilijk. Joeri is erg gespannen en ook een beetje benauwd. Het is moeilijk om hem te verzorgen en dat vindt hij erg vervelend.

Ik twijfel of ze pijn heeft, want ze loopt ook moeilijk. Joeri is erg gespannen en ook een beetje benauwd. Het is moeilijk om hem te verzorgen en dat vindt hij erg vervelend. Zou er pijn kunnen zijn en waardoor dan? Rick doet zo boos de laatste tijd. Hij doet tegen iedereen onaardig en knijpt en krabt zichzelf regelmatig. Zou dit komen doordat hij gespannen is of speelt er iets lichamelijks? Herken jij deze vragen? Doordat onze cliënten zelf niet goed kunnen aangeven wat er aan de hand is, is pijn (tijdig) herkennen moeilijk. Tijd om ons hier verder in te verdiepen! 

Praktische informatie 

  • Datum: Dinsdag 20 juni 2023 
  • Tijdstip: van 11:00 tot 13:00 uur 
  • Kosten: € 99,- excl. btw per persoon.
  • Locatie: online 
  • Organisatie: Leids Congres Bureau 
  • Aanmelden: Je kan je via deze link aanmelden

Webinar

Tijdens deze webinar komen de laatste ontwikkelingen op het gebied van pijn signaleren en pijndiagnostiek aan de orde. Ook de landelijke richtlijn “Signaleren van pijn bij mensen met een verstandelijke beperking” wordt besproken. Je krijgt antwoord op vragen als: 

  • Hoe herken ik pijn tijdig bij ‘mijn’ cliënten? 
  • Welke handvatten of methodieken kan ik daarbij gebruiken? 
  • Wat moet ik doen als ik pijn heb gesignaleerd? 
  • Welke informatie neem ik mee als ik naar de dokter of een andere behandelaar ga? 
  • Wat kan ik zelf doen om pijn te voorkomen en te verlichten? 

Type evenement

Online

Aanmelden

Aanmeldformulier

Deel deze pagina via: