Samen werken, Samen leren: naar een universeel ontwerp voor onderzoek
Het proefschrift is opgebouwd uit een verzameling van 5 papers. Twee onderzoeksvragen zijn daarbij leidend:
- Wat zijn versnellende ingrediënten en voorwaarden voor het organiseren van inclusief onderzoek om sociale, materiële en interpersoonlijke drempels te overwinnen?
- Gebaseerd op deze ingrediënten en voorwaarden: welke soort training en coaching is nodig?
4 voorwaarden voor inclusief onderzoek

Het PhD onderzoek onderscheidt en verkent vier voorwaarden voor inclusief onderzoek:
- Veilige onderzoeksomgeving en gevoel van erbij horen
- Ruimte voor samenwerking en vaardigheidsopbouw
- Multi-zintuigelijke communicatie- en onderzoeksmethoden
- Tijd voor reflectie op eigenaarschap, macht, kwetsbaarheid, vooroordeel, de betekenis van (zelf)stigma en risico op tokenisme*.
*slechts een oppervlakkige of symbolische inspanning leveren om inclusief te zijn voor leden van minderheidsgroepen
CABRIO-training

De ontwikkelde training wordt aangeduid als
CABRIO-training: een coaching en trainingsprogramma voor transdisciplinaire** teams, bestaand uit onderzoekers met een academische achtergrond, professionals van diverse vakgebieden en onderzoeksteamleden met
ervaringsdeskundigheid op het gebied van het leven met een beperking in onze samenleving.
*het samenwerken met en vermengen van verschillende disciplines waaronder ervaringsdeskundigheid
Je kunt de online verdediging van het proefschrift op 28 mei om 11:45u bijwonen via het volgende livestreamkanaal op YouTube. |
Wie is Sofie?
Sofie Sergeant werkt als onderwijscoördinator en onderzoeker voor Disability Studies in Nederland (DSiN) en voor VU Amsterdam – Medische Geesteswetenschappen. Haar PhD project is geworteld in het nationale project ‘Samen werken, Samen leren’: een inclusief onderzoeksproject over het ontwikkelen van training en coaching voor inclusieve onderzoeksteams.
Lees meer over de cabriotraining