Naar hoofdinhoud Naar footer

Deel deze pagina via:

Werk Inclusief: meer mensen met een beperking aan het werk

Gepubliceerd op: 02-10-2025

Laatst bijgewerkt op: 12-02-2026

Slechts 15% van de werkgevers heeft iemand met een arbeidsbeperking in dienst. Dit terwijl er krapte is op de arbeidsmarkt en er mooie kansen liggen. In tien arbeidsmarktregio’s zorgt het project Werk Inclusief ervoor dat meer werkgevers mensen met een arbeidsbeperking in dienst nemen.

Het project Werk Inclusief is een samenwerking tussen Onbeperkt aan de slag, de Coalitie voor Inclusie, het Verwey-Jonker Instituut en Movisie. Met dit project willen ze meer aandacht voor de banenafspraak. De banenafspraak is een afspraak tussen het kabinet en werkgevers om te zorgen voor extra banen voor mensen met een ziekte of beperking. Het project ondersteunt werkgevers bij het aannemen en goed begeleiden van mensen met een beperking.

Het doel van het project? 'We zorgen voor contact en ontmoetingen. Tussen werkgevers onderling en tussen werkgevers en mensen met een beperking.'

Denk vanuit mogelijkheden

Recentelijk was er een succesvolle Meet & Greet in de regio Gooi en Vechtstreek. Uit de evaluatie bleek dat het belangrijk is om meer te kijken naar wat mensen zelf willen. Wat hun motivatie is, waar ze naar nieuwsgierig zijn en wat ze willen leren. Nu ligt de focus vaak nog op wat iemand niet kan. Maar veel mensen willen juist wel. Dat is een goed vertrekpunt om verder te groeien.

Verruiming van aanbod

In de regio Haaglanden zijn er plannen om meer geschikte werkplekken en soorten werk te creëren voor mensen die onder de banenafspraak vallen. Ook wil de regio werkzoekenden anders benaderen: meer als klant. Daar horen verbeteringen in de begeleiding en het proces bij. Daarnaast wordt gekeken naar technische oplossingen die nodig zijn om het proces beter te laten werken. Denk aan het makkelijker maken van regels en procedures. Benieuwd hoe Werk Inclusief uitgaat van wat mensen wél kunnen? Lees Werk Inclusief: mensen willen wél, dat is het vertrekpunt voor groei.

Vragen

Wil je meer informatie? Neem contact op met Marjet van Houten.

Bron

Movisie