Naar hoofdinhoud Naar footer

Deel deze pagina via:

Slimme zorg voor Anna: moeder Stephanie over het gebruik van technologie

Gepubliceerd op: 09-08-2021

Laatst bijgewerkt op: 23-01-2025

Stephanie van Witzenburg is moeder van Anna. Anna heeft een meervoudige beperking. In de zorg voor Anna maakt Stephanie veel gebruik van technologie. In het video interview legt ze uit welke technologie ze al gebruikt en wat ze nodig heeft om als ouder technologie in te kunnen zetten voor haar dochter.

Stephanie vertelt: 'Ik zie dat Anna er blijer van wordt en dat is voor mij het allerbelangrijkste. Anna is geboren met een meervoudige beperking en heeft bij alles wat ze doet hulp nodig. Zo ook met communiceren. Ze wil meer vertellen dan dat ze kan.'

De meerwaarde van technologie

Bij toeval zag Stephanie dat Anna haar eigen filmpjes op Netflix herkent en kan aanklikken. Dat was de start van het gebruik van een app met afbeeldingen, ingesproken door Stephanie zelf, waardoor Anna nu beter kan aangeven wat ze nodig heeft. De app die Anna gebruikt heet 'Eline spreekt'. In het video interview legt Stephanie, uit welke rol technologie speelt in het dagelijks leven van Anna en haar familie.

Lees meer