
Cartoon: René Krewinkel
Toch kunnen hulpmiddelen ook bijdragen aan uitsluiting, door het stigma dat ze over de gebruiker kunnen afroepen. Want, hoe handig en onmisbaar rolstoelen of gehoorapparaten ook zijn, hun imago is niet flitsend. Het hulpmiddel zorgt ervoor dat de beperking uitvergroot wordt en kan daardoor de pogingen tot meedoen verhinderen.
Disability Studies verzamelde en ontwikkelde les- en studiemateriaal over het thema. Een selectie daarvan vind je hier, op het Kennisplein.
Video
De film 'Let's get Physical' (2016, Iris Cuppen & Jurgen Wiegeraad) laat een dialoog zien tussen Jacqueline Kool & Sofie Sergeant over 'waar het schuurt' in de samenleving als je een beperking hebt. Wat is 'normaal' en hoe ga je in het dagelijks leven om met de labels die mensen elkaar bewust of onbewust geven.
https://www.youtube.com/watch?v=VCAMm-uO5Bs
Handige links
Les- en studiemateriaal
Meer dan handig (PowerPoint)
Luisteren
Luister naar ervaringsdeskundigen. Hoe ervaren zij het gebruik van hulpmiddelen? (.wav bestanden)
Op de website van Disability Studies hoor je meer ervaringsdeskundigen aan het woord.
Onderzoek Meer dan handig
Meer dan Handig (pdf) is een onderzoek naar de rol van hulpmiddelen in mechanismen van in- en uitsluiting.
De Knotwilg

Elk thema op de website van Disability Studies kreeg een boom als introbeeld. 'Hulpmiddelen, visibiliteit, inclusie' kreeg de knotwilg. De bomen zijn van de hand van Saar De Buysere.
In samenwerking met
